Plastová okna

dvere_pod_klenbou_300.jpgRádi byste si pořídili pěkná nová okna a padl vám do oka plast? Potom jste ve správném čase na správném místě. Poradíme vám s jejich výběrem a v případě zájmu se postaráme o jejich montáž i veškeré potřebné činnosti kolem ní. 

V Animo Bohemia pracujeme s plastovými okny z celosvětově nejuznávanějších a kvalitativně nejpokročilejších profilů německé značky VEKA AG, která se mimo jiné vyznačuje vůbec největší tloušťkou stěn, a tím pádem velmi vysokou stabilitou rámů z profilů výhradně třídy A. 

 

Proč si vybrat plastová okna s profily VEKA a proč právě u nás? 

 

Kromě mimořádně vysoké stability rámů a křídel vás na oknech s těmito profily potěší odolnost, kvalita a životnost vyšší, než jaká je běžná u konkurenčních modelů, a také velmi nadstandardní stupeň výbavy v základní ceně. U každého produktu je zaručena prvotřídní kvalita výroby garantovaná certifikací jakosti CE. 

A proč se před instalací nových oken obrátit zrovna na nás? Kromě standardních profilů Veka, máme v sortimentu také patentované profily z prémiové řady Winenergetic, Prolux a Pixel, které jsou zcela jedinečné - s takto pokročilou technologií a designem se jinde nesetkáte - můžete získat pouze u nás, coby největších odběratelů profilů Veka na světě, v rámci Oknoplast Group. Jedná se totiž o autorský projekt skupiny Oknoplast, který Veka vyrábí výhradně pro členy této skupiny.

Dalším důvodem je používání prémiových okenních profilů výhradně třídy A značky VEKA AG - více o kvalitě profilů zde: https://veka-kvalitniprofil.cz

Zainvestujte chytře do spolehlivých plastových oken s garantovanou životností v řádech desítek let.

Dlouhodobě se specializujeme na dveře a vstupní portály z hliníku nebo oceli, s veškerým možným příslušenstvím. Okna řešíme pouze jako doplněk pro zajištění komplexnosti větších zakázek, nebo jako součást vstupních portálů a výkladců.

Prvotřídní kvalitu výroby našich plastových oken potvrzuje evropský certifikát jakosti CE a výrobní zázemí patřící k nejmodernějším v Evropě. Zaujala vás naše plastová okna s profily VEKA? Poznejte unikátní konstrukční prvky našich plastových oken:

okno_pod_klenbou_300.png

 • plastová okna standardně osazujeme izolačním dvojsklem, nyní nově trojsklem 4 Xglass i nejmodernějším čtyřsklem s teplým okrajem skla, který jednak výrazně snižuje kondenzaci vody, a také umožňuje dosáhnout vynikající hodnoty koeficientu prostupu tepla (již od Ug = 0,3 W/m2K), na přání dodáme i skla bezpečnostní, protisluneční, ornamentální, s vyšší tepelnou izolací nebo zvukově izolační, včetně vnitřních ozdobných mřížek či nalepovacích příček
 • plastová okna a balkónové či terasové dveře nabízíme v několika profilových řadách, ve třídách WK1 a WK2
 • rámy a křídla jsou zpevněny dvoumilimetrovou ocelovou pozinkovanou výztuží, která zaručuje dokonalou statickou pevnost
 • správně zvolená plastová okna vám zajistí úsporu energie, správnou ventilaci, bezpečnost a izolaci
 • plastová okna, stejně jako balkonové a terasové dveře, jsou vybavena celoobvodovým kováním Winkhaus
1_rohove_okno_240.jpg 2_koupelnove_okno.png 3_rohove_okno_240.jpg

 

Naše plastová okna osazujeme výhradně prémivým kováním Winkhaus. Chcete-li chránit sebe a svůj majetek, je kování Winkhaus tím nejlepším krokem, jaký můžete udělat. Faktem totiž je, že 82 % zaznamenaných vloupání do rodinných domů probíhá právě skrze okna a terasové dveře. Zloděj překoná obyčejné kování během 10 vteřin a stačí mu k tomu obyčejný šroubovák. 

 

Více o kování a dalších doplňcích najdete zde.

 

 

Profily plastových oken

Unikátní technologie ColorFull 1 s dekorem i uvnitř rámuPlastová okna vyrábíme výhradně za použití profilů německého producenta a světového lídra ve vývoji plastových oken, společnosti VEKA AG. Profily Veka jsou vždy pouze z prvoplastu třídy A s nejmodernějším vybavením, do něhož patří výztuhy, skla, kování či těsnění. Naše moderní výrobní postupy jsou nastaveny přesně v souladu s požadavky značky VEKA. Tím dosahujeme maximální možné kvality konečných výrobků. Více o důležitosti kvality profilů zde: https://veka-kvalitniprofil.cz

Díky využití nejkvalitnějších komorových profilů a speciální konstrukci vykazují uvedené okenní profily vysoké tepelné úspory. Soustavy skel šetří energii a jsou spojeny s možností využití celé řady kombinací druhů skel – bezpečnostních, kalených, ornamentálních i jiných.

Získejte mimořádné vybavení již v základním provedení

Uvedené profily plastových oken mají již ve standardním provedení širokou nabídku barev se vzhledem dřeva z palety RAL. Kliky oken jsou vyrobené z hliníku a mají nadprůměrnou výdrž. Každý uživatel okna jistě ocení mimo jiné i jejich elegantní styl a ergonomický tvar. U moderních tvarů z řad Softline 82, Winergetic Premium a Perfectline je možnost použití kliky Ghidini. Plastová okna skvěle doplní balkonové a terasové dveře, které do vašeho interiéru vpustí velké množství denního světla a zároveň mu dodají elegantní vzhled.

Spojení designových prvků a nejnovějších technologií dělá z námi vyráběných oken nejlepší dostupné systémy na trhu. Přesvědčte se o kvalitách našich výrobků sami!

Winergetic Premium Passive

Okenní profilový systém Winergetic Premium PassiveWinergetic Premium Passive je sedmikomorový okenní systém třídy A se skvělými tepelně izolačními vlastnostmi. Ty jsou zajištěny díky systému středového těsnění v rámu, který zlepšuje tepelné parametry okna a těsnost i za mezních povětrnostních podmínek, jako je vichřice nebo prudký déšť. Systém Premium Passive splňuje požadavky pro použití v pasivních domech. Součinitel tepelného prostupu v případě použití čtyřskla s Ug = 0,3 je Uw = 0,6 W/m2K. O zabezpečení se stará bezpečnostní čep připevněný k ocelovému vyztužení profilu.

Zajímají vás i další přednosti Winergetic Premium Passive? Patří mezi ně:

 • originální autorský projekt Oknoplast Group, vychází ze standardního profilu Veka Softline 82, ale přidává mnoho k designu i vlastnostem - vyrábí Veka AG výhradně pro skupinu Oknoplast
 • designové provedení se zaoblenými tvary čepů s inteligentním zabezpečením, který ztěžuje zlodějům otevření okn
 • profil Space Block, složený ze dvou tepelných izolací z aerogelu a polyuretanové pěny (PUR) použité v křídle, zvyšuje tepelnou izolaci
 • ve standardním provedení je okenní sklo vyrobeno z tabulí o tloušťce 3 mm
 • profil je opatřen termorámečkem z ušlechtilé oceli, potažený barevným plastem
 • vše osazujeme kováním Winkhaus ActivePilot s možností celoobvodové mikroventilace

Winergetic Premium 

Profilový okenní systém Winergetic Premium Winergetic Premium představuje sedmikomorový profilový systém třídy A s ideální tepelnou izolací a elegantním designem. Jde o zcela ideální řešení pro pasivní a energeticky úsporné domy. Kování Winkhaus ActivePilot je bohatě vybavené čepem proti vloupání, pojistkou proti přetočení kliky, která zabraňuje vypadnutí křídla ze závěsů a pojistkou vyklopení, zabraňující uzavření odchýleného křídla během průvanu. Energetická úspornost okna je zlepšena díky systému středového těsnění v rámu.

Mezi další výhody okenního profilu Winergetic Premium patří také:

 • originální autorský projekt Oknoplast Group, vychází ze standardního profilu Veka Softline 82, ale přidává mnoho k designu i vlastnostem - vyrábí Veka AG výhradně pro skupinu Oknoplast
 • o 30 % lehčí zasklení pro vytvoření větších a atypických konstrukcí
 • zlepšená energetická úspora díky systému středového těsnění v rámu
 • možnost použití dvou typů tradiční výztuže z oceli a zvýšení tepelných parametrů

Pixel

Plastový profil PIXEL – okno dekor hliníkTento nejnovější autorský systém společnosti Oknoplast je naprosto jedinečným řešením, které nemá konkurenci. Už na první pohled zaujme hranatým tvarem profilu a zasklívacích lišt, s nimiž se doposud nikdo u plastových oken nesetkal – jsou od hliníkových systémů k nerozeznání.

Příjemně však překvapuje především svými vlastnostmi:

 • Originální autorský projekt Oknoplast Group, vychází ze standardního profilu Veka Softline 82, ale přidává mnoho k designu i vlastnostem - vyrábí Veka AG výhradně pro skupinu Oknoplast
 • Díky nejmodernějším technologiím a originálnímu provedení zajišťují okna Pixel až o 22 % více světla v interiéru, což znamená více solární energie ve vašem bytě či domě, tím pádem i snížení nákladů na vytápění.
 • Okno je možné zasklít dvojsklem i trojsklem – při zaSklení trojsklem dosahuje naprosto vynikajícího parametru Uw = 0,8 W/m2K.
 • Díky šestikomorovému profilu třídy A se stavební hloubkou 70 mm také minimalizuje tepelné ztráty.
Plastový profil PIXEL – okno dekor dřevo

Výrobci oken Pixel se zaměřili nejen na estetiku a finální úsporu energií, ale také na odolnost. Tu zajišťuje profil nejvyšší dostupné třídy se stěnami o síle 3 mm a vícenásobně ohýbané pozinkované ocelové výztuhy. I snaha o vypáčení okna je nyní mnohem složitější díky bezpečnostním uzávěrům připevněným k ocelové výztuži. 

V neposlední řadě tato okna poskytují dokonale komfortní používání, a to zásluhou kování Winkhaus ProLight, jež zajišťuje snazší ovládání křídla a poskytuje                  

ochranu před jeho nekontrolovaným zavřením.

pro video klikněte zde

Prolux

Plastový okenní profil PROLUX – dekor světlé dřevoŠestikomorový, elegantně zeštíhlený profil křídla a rámu třídy A. Celý systém výztuh umožňuje realizaci velkých moderních prosklených ploch bez obav o statiku. Izolační skla zajišťují větší množství denního světla v interiéru.

 • Originální autorský projekt Oknoplast Group, vychází ze standardního profilu Veka Softline 82, ale přidává mnoho k designu i vlastnostem - vyrábí Veka AG výhradně pro skupinu Oknoplast
 • Tento profil nabízí možnost aplikace technologie ColorFull, díky níž docílíme jednolité barvy a struktury na celém povrchu okna. 
 • Estetickou hodnotu okna zvyšuje zasklívací lišta k zaoblení křídla a krytky odvodňovacích drážek.
 • Profil je také vybaven dvěma bezpečnostními čepy na každém křídle, které výrazně stěžují vypáčení okna.

Veka Softline 82

Profilový okenní systém Veka Softline 82Veka Softline 82 je šesti a sedmi komorový profilový systém od německé firmy VEKA. Představuje elegantní styl okna ve spojení s pokročilým řešením šetřícím vaši energii. Bohatě vybavené kování Winkhaus ActivePilot, zaručující těsnost oken, je vybaveno bezpečnostním čepem proti vloupání a zablokování chybné polohy kliky. Také chrání proti vypadnutí křídla z pantů a obsahuje zablokování sklopení proti zavření sklopeného křídla průvanem.

Jako další přednosti tohoto profilového systému můžeme uvést:

 • trojité těsnění EPDM s vysokou odolností proti působení povětrnostních činitelů, jako je vlhkost, vodní pára, UV záření nebo teplotní změny
 • možnost kování se zcela neviditelnými panty, které zaručuje větší těsnost, lepší izolační schopnosti a snadnou údržbu
 • stavební hloubka 82 mm umožňuje zlepšení tepelně-izolačního koeficientu "U", a to o 30 % ve srovnání se standardními okny

Veka Perfectline

Profilový okenní systém KonceptSystém Veka Perfectline je klasický pětikomorový okenní profil se stavební hloubkou 70 mm. Vnější stěny profilu mají tloušťku 3 mm, což zaručuje větší stabilitu a pevnost oken. Profil je díky stěnám více chráněn proti hluku a teplotním změnám. Koncept je standardně vybaven dvojsklem se zvýšenými tepelně-izolačními vlastnostmi, bez nepříjemných tmavých odlesků a "efektu špinavých záclon". Kování je řešeno systémem Winkhaus ActivePilot s bezpečnostním čepem, jenž je vysoce odolným proti zlodějům.

Mezi další výhody tohoto systému patří:

 • možnost termorámečku z ušlechtilé oceli, omezujícího výskyt orosení skla a umožňujícího úspory energie až do 10 %
 • výběr ze tří druhů zasklívacích lišt: standardní (jednoduchá), ART (zaoblená), dekorační (zvlněná, zaoblená)
 • možnost použít dvoukomorové trojsklo U = 0,7
 • protihlukové izolační vlastnosti 

Balkonové a terasové dveře

Dveře na balkon či terasu skvěle doplní design vašich plastových oken. Vybírat můžete z:

 • klasických balkonových dveří s vysokým či nízkým prahem
 • nebo z posuvně sklopných systémů PSK
 • případně vybrat zdvižně posuvné řešení HST systému Veka Slide

Více informací najdete v rozbalovacím okně níže...


Nabízíme vám hned několik možností realizace balkónových a terasových dveří, které díky promyšlenému systému otvírání respektují podmínky prostoru vstupu na terasu nebo na zahradu. Díky těmto dveřím zůstane interiér prosvětlen denním světlem a design našich balkonových dveří zároveň navodí elegantní dojem.

Dveře PSK Balkonové a terasové dveře PSK

 • jde o dveře na balkon či terasu se sklopně-posuvným systémem
 • speciální kování umožňuje posouvat i velké dveře bez námahy
 • sklopně-posuvný systém umožňuje posouvat a klopit křídla široká až 1,6 m a vytvořit průchod v šířce do 1,5 m
 • velká plocha dveří, vyplněná sklem, zároveň poskytuje vnitřnímu prostoru dostatečné světlo

Dveře PSK Atrium Balkonové a terasové dveře PSK Atrium

 • jde o odstavně posuvný systém s kováním, které umožňuje sklápění a posouvání křídla do šířky až 1,6 m za minimální námahy
 • velká plocha skel naplní interiér světlem 
 • kování je opatřeno čepy, které navedou křídlo do zavřené plochy (stačí otočit klikou)
 • mikroventilace po obvodu křídla
 • i v poloze mikroventilace zůstanou posuvné dveře uzavřené proti invazivnímu vstupu z vnější strany

Dveře HST - VEKA Slide Balkonové a terasové dveře HST

 • moderní konstrukční řešení s velmi velkou plochou zasklení 
 • technologie zvedání a posunu zaručuje stabilitu a lehký chod systému
 • křídla jsou umístěna na dvou kolejnicích, což zajišťuje pohodlné míjení dveří
 • dveřní křídlo může na šířku měřít až 2,5 m, otvor otevření může být až 2,3 m
 • konstrukce umožňuje prosklení s maximální plochou až do 11,5 m2

Barvy plastových oken

 • Vzorník barevprvní na trhu umíme dekor i uvnitř rámu
 • kvalitní dekorační fólie renolit
 • v případě použití dekoru je výsledkem vždy plně probarvený profil
 • probarvený profil i pro jednostranné dekory
 • k dekorům patří i barevné těsnění EPDM (k bílým světle šedé)

 • Okna mohou mít z venkovní strany jakoukoliv barvu (s bílou uvnitř), je také možné použit barvu na obou stranách
 • Kromě toho nabízíme možnost použít barvu pouze z vnitřní strany, což slouží k neporušení jednotného vzhledu fasády obytného domu.
 • V případě použití dekorů je vždy podkladem plně probarvený profil, a to i v případě dekoru jen z jedné strany! Dokonalost našich oken pak dotváří barevná těsnění EPDM (přírodní trvale pružný kaučuk) - k dekorům dřeva hnědé odstíny, k bílým profilům světle šedé.
 • Jako první v Evropě máme zvolený dekor i uvnitř rámu. Díky jedinečné technologii ColorFull můžete i při otevření okna či vchodových a terasových dveří stále vidět dokonalý povrch.

Dokonalý vzhled díky technologii Colour Full

Colour Full získal ocenění Best Of Product v Miláně 2012 Colour Full získal ocenění Best Of Product v Miláně 2012       zvětšíte kliknutím Colour Full získal ocenění Best Of Product v Miláně 2012

 

Mapa realizací

 

Proč právě my?

Hledáte komplexní řešení na míru a hladký průběh? Zajistíme pro vás:
 

Celé řešení krok po kroku
 • Odborné poradenství, návrh řešení, projekce a inženýring
 • Výroba, kompletace, doprava
 • Demontáž starého a montáž nového řešení
 • Související stavební, zámečnické a elektromontážní práce
 • Záruční a pozáruční servis komplexního díla
Bez krizových situací a problémů
 • Bez hledání řemeslníků
 • Bez složité časové organizace
 • Bez problémů s návazností řešení
 • Bez komplikací při uplatnění záruk
 • Bez problémů s kompatibilitou dílčích řešení
 
Nechte si zpracovat cenovou nabídku a získejte zaměření a konzultaci ZDARMA

 

Kontaktní formulář