5 VĚCÍ, NA KTERÉ SI DÁT POZOR PŘI VÝMĚNĚ VSTUPNÍCH DVEŘÍ

 

Chystáte se na výměnu vchodových dveří v bytovém či panelovém domě? Nevíte, jak si vybrat produkt, který splní všechny požadavky a bude vám bezproblémově sloužit dlouhá léta? Seznamte se s našimi 5 tipy, jak při výměně vstupních dveří postupovat. S jejich znalostí pro vás bude celá záležitost snazší.

Tento průvodce vznikl, aby posloužil všem, kteří potřebují vyměnit starý vstupní portál v panelovém nebo bytovém domě za nový, ale příliš nevědí, jak na to. Všechny rady pocházejí od nás, od týmu společnosti Animo Bohemia.

 

Proč byste si měli nechat poradit právě od Animo Bohemia?

 

Jsme profesionálové v oboru a na trhu se pohybujeme déle než 20 let. Na kontě máme mnoho úspěšně dokončených projektů u nás i v zahraničí. Víme, v čem zadavatelé nejčastěji chybují a proč. Známe neférové jednání konkurenčních firem a nekvalitních produktů. I výsledků špatně odvedené práce jsme viděli nespočet. Navíc sami působíme ve výborech SVJ a dlouhodobě spolupracujeme se správcovskými firmami, díky čemu detailně známe problematiku i ze strany zákazníka.

Postavte na našich dlouholetých zkušenostech svůj výběr konkrétních vchodových dveří i realizační firmy a komplexního řešení.

 

TIP 1

ROZMYSLETE SI DOBŘE, CO POTŘEBUJETE A CHCETE

 

Vstupních dveří je na trhu nepřeberné množství. Spousta z nich vám ale nemusí vyhovovat, protože nebudou splňovat podmínky, které kladete na design a funkčnost. Často se setkáváme se zcela mylnými představami o tom, jaké dveře plní konkrétní funkce, čemu mohou odolávat a jak dlouho mohou sloužit. Zde jsou 3 největší omyly, které ze strany zákazníků často zaznamenáváme:

1. Ocelové dveře a vstupní portály jsou vždy tou nejlepší volbou

 

Toto tvrzení není bezpodmínečně pravdivé. Když hodnotíme, zda je pro zákazníka něco nejlepší, musíme vzít v úvahu, co zákazník od produktu opravdu očekává. Ocelové dveře mají například tu výhodu, že vzorně odolávají vandalismu či pokusům o vloupání a také vydrží dlouhou a častou námahu. Na druhou stranu mají omezenou schopnost čelit nepříznivým povětrnostním podmínkám, s čímž se pojí i menší schopnost tepelné izolace a jejich těsnosti.

Povrchová úprava také trpí v zimně při solení a škodí jí i čůránky od psů, což je velmi patrné už po pár letech. Ocelové dveře bývají i velmi těžké, což může být pro někoho nevýhodou. Nemluvě o tom, že jsou ocelové dveře nejdražší z možných, bavíme-li se o skutečně kvalitních dveřích ze systémových profilů, nikoliv svařenci z jeklů, který odpovídá době dávno minulé.

 

2. Hliníkové dveře jsou zlatou střední cestou

 

V návaznosti na předchozí bod musíme toto tvrzení uvést na pravou míru. Hliníkové dveře se ideálně hodí na většinu realizací díky nejvhodnějšímu poměru všech vlastností a ceny. Jsou na pomyslném středu, co se týče ceny, a pro většinu zákazníků mohou být naprosto ideálním řešením.

 • jsou stabilní a bytelné, ale přitom lehké
 • vyznačují se dlouhou životností
 • jsou odolné vůči nepříznivému počasí a mají skvělé izolační vlastnosti.
 • výhodou je také jednodušší servis, nebo výměna jednotlivých komponent
 • díky zcela přesné automatické výrobě, lze i po letech vyrobit naprosto přesně znovu ten samý kus a na místě ho už jen lehce vyměnit

 

I tak se najdou místa, kdy je třeba toto vše pominout a volit raději ocelové dveře, i přes jejich mínusy.

 

3. Plastové dveře jsou skvělou variantou a ke všemu jsou nejlevnější

 

Pozor, do plastových dveří či vstupních portálů opravdu nemusíte investovat tolik, co do jiných řešení. K úspoře však přesto nemusí dojít, protože tyto dveře s bezpečnostní výplní jsou velmi těžké, a přitom nemají takovou tuhost rámu jako ocelové. Brzy u nich dochází k poničení stability už jejich vlastní vahou. Tím:

 • přestávají správně fungovat zámky
 • nesedí těsnění
 • dveře je obtížné zavřít a otevřít apod.

 

Také na ně nelze příliš spoléhat při pokusech o vloupání a páčení. Poničení po takovýchto událostech bývá většinou nenapravitelné. Jejich životnost je proto oproti ocelovým či hliníkovým velmi krátká.Prvotní úspora se tím brzy změní v hromadu starostí a nutnost znovu investovat do nových dveří. Proto se plastové dveře hodí jen do míst, kde nejsou příliš namáhány, nachází v současné době své využití už jen v rodinných domech, nikoli v domech bytových a panelových.

 

Jakmile dojde na výběr vstupních dveří, zaměřte se na jejich materiál. Stanovte si striktně požadavky, které na dveře či portál budou denně kladeny, a podle nich potom volte. Nejste-li si jisti, poraďte se s dodavatelskou firmou. Ta by na základě bohatých zkušeností měla být schopná doporučit vám to, co vám bude nejlépe vyhovovat.

 

MÝTUS: OCELOVÝMI DVEŘMI NIC NEZKAZÍM, JSOU VŽDY NEJLEPŠÍ!

Ne, tímto mýtem se při výběru dveří neřiďte. Ocelové dveře jsou odolné vůči vloupání a opotřebení, ale nemají nejlepší izolační vlastnosti a zaskočit je může i nepříznivé počasí.

 

TIP 2

ZAJÍMEJTE SE O MECHANISMY, KTERÉ DĚLAJÍ DVEŘE DVEŘMI

 

Ve chvíli, kdy máte alespoň tušení o tom, z jakého materiálu by měl být váš vstupní portál, zaměřte se na používané mechanismy.

 

Potřebujete dveře křídlové (otočné), nebo posuvné?

 

Posuvné dveře jsou skvělým řešením, ne však pro obytné domy. Hodí se do administrativních a komerčních budov, kde je čilý ruch a provoz musí být plynulý, jejich provoz je obvykle i monitorován trvalou službou na recepci apod. Navíc posuvné dveře nemají vhodné izolační vlastnosti, zvláště ne proti průvanu, což u veřejných budov nevadí, ale v případě bydlení je to problém.

 

Křídlové dveře najdou využití v obytných domech, kde to je spíše tak, že občas někdo vejde a jiný vyjde. Navíc dveře mají chránit váš majetek a velmi dobře izolovat a bránit průvanu. Křídlové dveře jsou navíc bezpečnější a odolnější vůči vloupání a vandalismu než tolik milované dveře posuvné. Nemusíte ale zoufat, i otočné dveře lze osadit automatickým pohonem se všemi jeho výhodami a tím se vyhnout všem potížím s klasickým zavíračem.

 

Jsou vstupy do obytných domů stejné jako do administrativních a komerčních budov?

 

Rozhodně nejsou. U vstupních portálů do veřejné budovy se setkáte s odlišným kováním (například s panikovým madlem místo vnitřní kliky), s jinými bezpečnostními zámky a koneckonců i s přísnějšími pravidly pro bezbariérovost a snazší ovládání handicapovanými osobami. Proto vstupní dveře určené do obytných domů nevybírejte z těch, které jsou určeny do veřejných budov – je to zbytečně finančně náročné a mnohdy navíc zcela nevhodné.

 

DOTAZ: LÍBÍ SE MI VSTUPNÍ PORTÁL, KTERÝ JE NA MÍSTNÍM ÚŘADĚ. MŮŽU HO NECHAT INSTALOVAT DO OBYTNÉHO DOMU?

Dveře určené do veřejných budov musí splňovat přísnější normy, které se týkají kování, bezbariérovosti nebo účinnosti zámků. Požadovat je tedy můžete, ale byly by zbytečně nákladnější než ty, které jsou primárně určeny do obytných domů a vy potřebujete i jiné přednosti.

 

TIP 3

UDĚLEJTE SI PRŮZKUM TRHU A NESNAŽTE SE PŘÍLIŠ UŠETŘIT

 

Že se dnes snaží šetřit každý? To je nejspíš pravda, ale už se karta obrací. Při výběru vstupních dveří se to nemusí vyplatit, o čemž se již přesvědčila řada správců a předsedů SVJ a BD. Doporučujeme zjistit si, kolik stojí vstupní portál, který by splňoval vaše nároky, na různých místech, u různých firem. Tímto způsobem jistě dospějete k tomu, že existuje cenová relace, v níž se vámi zvolené dveře pohybují. Jakmile potom narazíte na nápadně výhodnou nabídku, nenechte se jejím kouzlem unést. Je nanejvýš pravděpodobné, že byste ušetřili, avšak jen na velmi krátkou dobu – mohlo by totiž jít o vadné či nekvalitní výrobky i služby a právě servis a životnost jsou v tomto sortimentu klíčové.

Důležitá je i délka záruky a šíře služeb pozáručního servisu – je možné, že ušetříte díky levnější realizaci, ale za pár let, nebo i měsíců, se můžete ocitnout v situaci, kdy budete muset portál měnit znovu, kvůli opotřebení či špatně zvolenému nebo nekvalitnímu profilu a kování, na který už se nevztahuje záruka. Dodavatel, který si je jistý kvalitou svého zboží, se vám nebude bát poskytnout dostatečně dlouhou garanci a samozřejmě poskytuje kvalitní servis záruční i mimozáruční.

 

DOTAZ: VYBERU SI TY NEJLEVNĚJŠÍ SLUŽBY. BEZTAK MUSÍ VŠECHNY SPLŇOVAT STEJNÉ NORMY.

Kdepak, takto to nechodí. Nejlevnější služby nemusejí znamenat úsporu. Za menší obnos vám firma nemusí poradit, co je pro vás nejlepší, může vám nabídnout jen krátkou záruční dobu a jen minimální záruční a pozáruční servis. Rozumné je si připlatit.

 

TIP 4

PEČLIVĚ VYBÍREJTE REALIZAČNÍ FIRMU

 

Společností, které nabízejí realizaci vstupních portálů do bytových a panelových domů i do veřejných budov, je mnoho. Stavební firmy, specialisté na okna, zednické firmy atd. Drtivá většina z nich však zajistí jen část celkových prací. Hlavně demontáž stávajících dveří a montáž těch nových. To ale zdaleka není vše! Chcete zbytek řešit sami nebo si na každou záležitost pracně najímat jiné specialisty a pak sami koordinovat všechny návaznosti a jednotlivě řešit i servis?

Podle čeho vybrat dobrou a zkušenou firmu, která zajistí vše:

 • preferujte specialisty, mají více zkušeností a umí větší rozsah prací
 • zvolte přímo specialisty na dveře a vstupní portály, nejlépe přímo výrobce – jen ti vám dle vašich požadavků doporučí vyhovující produkt
 • komplexní služba přinese časovou i nervovou úsporu a hlavně jasnou zodpovědnost za výsledek a záruku nejen jednotlivých komponent, ale hlavně celkové funkčnosti a bezproblémový provoz
 • napoví praxe v oboru a rozsah pozáručního servisu, prověřte možnosti reklamace a z referencí přístup firmy v takové situaci

 

Firem, které se o realizaci postarají kompletně, je podstatně méně. Proto jsme hrdí na to, že Animo Bohemia je jednou z nich. Komplexní péče začíná u návrhu a rad zadavateli, jak a podle čeho zvolit vhodné dveře i doplňující komponenty a systémy. Pokračuje přes vytvoření projektu a vyřízení veškerých administrativních náležitostí. Následuje demontáž starých dveří a doplňků, zajištění ekologické likvidace odpadu a samotná výroba, dodávka a odborná montáž nových dveří s novými doplňky. Těmi mohou být například:

 

Firma, která se o realizaci stará komplexně, také provede potřebné stavební a elektro práce. Zajistí například realizaci zvonků i osvětlení, a po dokončení všech činností se postará i o finální úklid. Následná komplexní péče o vaše nové vstupní dveře vám ušetří čas i mnohé nepříjemnosti. Získáte například záruku plynulé návaznosti všech úkonů a dojde také k minimalizaci rizika nekvalitně odvedených jednotlivých prací a následných argumentací, že jeden pracovník neodvedl svou práci dobře. V důsledku toho ji nemohl odvést ani ten druhý. Společnost, která se stará o dílo komplexně, je odpovědná za výsledek a funkčnost všech prvků ve vzájemném propojení.

Často se stává, že si bytová družstva nebo sdružení vlastníků jednotek na výměnu vstupních dveří v nevědomosti, objednávají služby stavebních firem, zedníků nebo společností, které se specializují například na výrobu a montáž oken. V obou případech jde o nevhodné řešení. Jedná se o pracovníky z docela odlišných oborů. Vstupy bytových domů mají přitom svá specifika. Jedná se o samostatnou problematiku, které firma realizující většinu zakázek jako jsou plastová okna, nebo stavební práce, nemusí detailně rozumět.

Objednávka takového „nespecialisty“ vám může zpočátku přijít jako výhodná, věřte však, že s největší pravděpodobností nebude. Jejich cílem totiž není dodat vám kvalitní portál podle vašich potřeb. Záměrem je dodat vám portál levný a získat tak zakázku cenou, bez ohledu na to, co od něj čekáte. Doporučujeme vám proto vybírat si na výměnu portálu firmy, které se těmito procesy přímo zabývají, a ještě lépe ty, které se o dílo postarají komplexně.

 

PŘÍKLAD Z PRAXE 1: JAK ŘEŠÍME VSTUPNÍ PORTÁLY V ANIMO BOHEMIA

Společnost Animo Bohemia se už více než 20 let specializuje na realizaci vstupních portálů do bytových a panelových domů i do veřejných budov. Součástí naší práce není jen demontáž starých vchodových dveří a instalace těch nových. My své zakázky pojímáme komplexně a za perfektní výsledek také sami zodpovídáme.

Jsme tým odborníků, kteří směle navrhují plány a dle bohatých zkušeností radí zadavatelům, co pro ně bude nejlepší. Vytváříme celé projekty, na nichž bude patrné, k jakým změnám dojde a za jakých podmínek. Vyřizujeme administrativní záležitosti, které se pojí se získáním stavebního povolení. Demontujeme staré vchodové dveře, odpad odvezeme a necháme ho ekologicky zlikvidovat. Po nasazení nového portálu vlastní výroby provedeme potřebné stavební úpravy, jakou je například rekonstrukce omítky, a elektrotechnické úpravy, díky nimž následně zprovozníme zvonky, otevírání pomocí čipů nebo telefonem z bytů. Postaráme se také o instalaci schránek a dalších zámečnických prvků. Jakmile jsme se vším kompletně hotovi, zajistíme konečný úklid.

 

Nic menšího si pod pojmem komplexní služby nepředstavujte a neobjednávejte. Jen byste si přidělali starosti. Na druhou stranu zřejmě není třeba požadovat takto komplexní služby, pokud nepotřebujete instalovat celý vstupní portál s nejrůznějšími doplňky. O jednodušší práce se totiž zmíněné subjekty postarají a na složitější úkony, než jsou ty výše popsané, už se nezaměřujeme – například při rekonstrukci celého domu včetně vstupního portálu se o portál postará buď sama stavební firma (nejčastěji se tak děje výše uvedeným způsobem), nebo se na ní podílíme jako subdodavatelé a realizaci vstupního portálu si vezmeme na starost.

PŘÍKLAD Z PRAXE 2: JAK ŘEŠIT NOVÝ VSTUPNÍ PORTÁL PŘI KOMPLETNÍ REKONSTRUKCI DOMU

Chystá-li se u vás kompletní rekonstrukce celého domu, na kterou potřebujete stavební firmu, objednejte si jejich služby vyjma zhotovení vstupu a najměte si na tuto odbornou práci profesionály, kteří se na vstupy zaměřují. Jejich služby potom získáte levněji (bez marže stavební firmy) a přístup k případné reklamaci nebude tak složitý, protože nebude nutné řešit komplikace skrze stavební firmu, tedy generálního dodavatele.

MÝTUS: JE JEDNO, KDO SE O MONTÁŽ PORTÁLU POSTARÁ. VÝSLEDEK MUSÍ BÝT PŘECE STEJNÝ.

O vstupní portály často zadavatelé žádají zedníky, stavební firmy a specialisty na okna. Ani jedno řešení není správné, protože každý z nich se bude snažit ušetřit na samotném portálu, nebude tedy příliš hledět na jeho kvalitu, případně jí nebude vůbec rozumět. Navíc mnohdy tyto subjekty nevědí, jak portál správně instalovat a jak by měl být provedený.

 

TIP 5

POUČTE SE Z NEJHORŠÍCH CHYB Z PRAXE

 

Za nedokonalým výsledkem obvykle najdete lidskou chybu, procesní problém nebo nedorozumění. Často jde o nekvalitně odvedenou práci, špatné zadání, snahu na nevhodném místě ušetřit nebo špatné rozhodnutí z důvodu neznalosti problematiky. Ze známých chyb nespecializovaných firem, které také nabízejí realizaci vstupních portálů,  jsme se dávno poučili. Dejte pozor na následující:

 1. Zazdění vstupu

Jedním z neuvážených požadavků, s nimiž se setkáváme, bývá zazdění vstupu. Cílem stavby má být zazdění proskleného vstupu a ponechat pouze dveře. Tento krok je však hrubým prohřeškem vůči architektuře domu a z příjemného světlého vstupu učiní tmavý až nevábný vstup. O něm si pak můžeme domýšlet, že vede možná do sklepa, ne však do obytného domu. Celoprosklený portál je přitom vhodnějším a odolnějším řešením přinášejícím s sebou světelnou pohodu. Navíc jde o architektonický prvek, který je v drtivé většině případů esteticky prospěšný celému domu.

Světelná pohoda = architektonický pojem hovořící o pozitivním působení světla na vstup do domu. Světlo lidi vábí ke vstupu, tma nikoli. V dobře viditelném a prosvětleném prostoru se navíc nehromadí odpadky a je podstatně menší riziko vandalismu.

 

 1. Použití plastových dveří v bytovém domě

Plastové dveře jsou dnes na ústupu, ale zájem o ně stále je. Jde přitom o zcela nevhodné řešení do bytových domů, upouští se od nich dokonce už i v domech rodinných. Problém tkví v tom, že plastové dveře nejsou samonosné (samonosnost zajišťuje jen vnitřní výztuha) a kroutí se. V důsledku toho často vznikají tyto problémy:

 • panty neudrží váhu dveří v kombinaci s častým používáním a dveře se svěsí – začnou drhnout a jejich náprava často už není možná » zkroutí se rám, což se podepíše na omezené funkčnosti zámku
 • při pokusu o vloupání dochází k úplnému poničení rámu a k vylomení zámku, jediným řešením je potom výměna celých dveří
 • povrch dveří není kvůli měkkosti plastu vůbec odolný vůči škrábancům, do nichž se následně chytá špína a dveře působí nevábně

Dávno už přitom neplatí, že častěji volené hliníkové dveře jsou mnohem dražší, vezmeme-li v úvahu, že hliníkové dveře vydrží i 4x déle než ty plastové.

 

 1. Instalace elektronických čipů a používání stávajících (nebo nových) klíčů

Další chybou, kterou často evidujeme, je vyhovění zadavatelům, aby mohli k otevírání dveří používat jak elektronické čipy, tak staré či nové klasické klíče. Nutno říct, že čipy jsou mnohem bezpečnější, třeba už jen proto, že ukradený nebo ztracený čip lze vyřadit z databáze a do domu se nedostane nikdo, kdo by v něm neměl být.

 

Kromě toho může klíč v elektronickém systému způsobit komplikace – může například dojít k zablokování panikového systému, který dovnitř pouští obyvatele domu na čip, ale při odchodu ven stačí jen vzít za kliku, a provoz tak vždy zůstane plynulý. Častou obavou je i to, že při výpadku proudu nebude fungovat systém otevírání. Každý z těchto systémů má však záložní zdroj, a to minimálně na 12 hodin provozu.

 

Ideálním řešením je nainstalovat čipový systém, vyměnit cylindrickou vložku a nový klíč dát pouze správci domu.

 

 1. Instalace přístupového systému integrovaného v kování

Přístupové systémy integrované v kování doporučujeme pouze tam, kde zadavatel nechce měnit zámky ani dveře, ale pouze na ně namontovat autonomní přístupový systém. Ideálním příkladem jsou interiérové dveře třeba do koláren a ke sklepům, kam jsou tato „chytrá kování“ přímo určena. U vstupních dveří je vhodnější řešení prostřednictvím přístupového systému neintegrovaného v kování – na dveřích je ideálně pevné madlo, který umožňuje umístit samostatnou čtečku čipů na rám dveří, do panelu zvonků nebo na zeď. Díky tomu dojde ke schování řídící jednotky v domě. Na dveřích pak nemusí být oboustranná klika, která se snadno opotřebuje – zvenčí může být umístěno pouze ergonomické madlo, které vydrží mnohem déle než oboustranná klika s děleným čtyřhranem. Jemná mechanika „chytrého kování“ zkrátka není vhodná pro vnější obálku domu, kde je zvýšená míra vandalismu a vysoká frekvence průchodů.

 

 1. Nekomplexnost práce

Často se stává, že si sdružení vlastníků jednotek objedná každou službu od někoho jiného. Jeden pracovník potom nastupuje po druhém a mnohdy se neštítí poničit jeho dílo, aby udělal to své. Snadno dochází k situacím, že na sebe jednotlivé úkony příliš nenavazují a vzájemně se nepodporují, tudíž nemohou bezproblémově sloužit. To přináší značné prodlevy realizace a mnohdy vyčerpávající míru starostí pro správce či výbor domu.

Proto je nejvhodnější se při realizaci vstupního portálu obrátit na společnost, která se o dílo postará komplexně a která zajistí, aby fungovalo jako bezvadný celek. Dodání je rychlejší, provedení precizní, termín realizace kratší a spokojenost obyvatel domu větší. Stejné je to pak i s následným komplexním servisem.

 

MÝTUS: NEZÁLEŽÍ NA TOM, JAKOU FIRMU SI VYBERU, KDYŽ SE O DÍLO POSTARÁ KOMPLEXNĚ.

Na výběru firmy záleží i v tomto ohledu. Firma s delší historií a s dobrým jménem bude své dílo odvádět stoprocentně profesionálně a poctivě, protože je v jejím zájmu, aby byli její zákazníci spokojení a její pověst zůstala i nadále dobrá. Na druhou stranu - neznámá společnost nemá při vaší nespokojenosti příliš co ztratit.

 

REFERENCE našich realizací

 

Nejlepší referencí jsou vždy spokojení obyvatelé domů, kde jsme realizovali svou práci. Mezi nejčastěji zmiňované klady našich realizací patří:

 • dobře provedená tepelná izolace domu v oblasti vstupních dveří
 • zajištění větší míry bezpečí obyvatel domu
 • estetická stránka věci, kterou rovněž chápeme jako velmi důležitou

Podívejte se na reference z míst, kde jsme prováděli výměnu vstupních portálů i další doplňkové práce.

 

 

JAK POSTUPOVAT PŘI REALIZACI VSTUPNÍHO PORTÁLU KROK ZA KROKEM

 

Potřebujete si udělat představu o tom, jak probíhá realizace vstupního portálu přesně, v jednotlivých fázích? S největší pravděpodobností takto:

1. Jako zadavatel si vyberete a oslovíte firmu, která se má o vstupní portál postarat. Vyberete-li si firmu, která se o realizaci vstupních portálů stará komplexně, například Animo Bohemia, očekávejte následující kroky:

 • firma vytvoří návrh řešení s technickým nákresem, doporučí vám vhodné produkty a doplňky a nabídne detailní položkovou kalkulaci pro váš přehled
 • dále firma zajistí vybrané produkty – zařídí jejich výrobu a kompletaci, nebo v našem případě je sama vyrobí
 • umíme se postarat o administraci v případě potřeby požárně bezpečnostního řešení PBŘ, zpracování studie pro ohlášku, nebo vypracování detailní dokumentace pro stavební povolení a jeho vyřízení
 • v dalším kroku firma převezme staveniště, dojde k demontáži starých prvků, k jejich odvozu a ekologické likvidaci
 • postará se o systémovou montáž nových prvků – vstupního portálu s vybranými doplňky (může jít     například o zvonky, otevírání dveří na čip, bytové telefony, zvonkové panely a domovní sítě,  LED osvětlení a kamerové systémy, o schránky, rohože, domovní stříšky, zábradlí, schodiště, bezpečné a odolné interiérové dveře aj.)
 • součástí práce firmy může být v případě vašeho přání položení dlažby a obkladů, vyzdívky a příčky, podhledy, oprava omítky, nátěry a mnoho dalších
 • výsledek jako celek pracovníci firmy zapojí, zprovozní, seřídí, vyzkouší – jakmile vše stoprocentně funguje, hotové dílo vám předají
 • pracovníci firmy se také postarají o úklid místa, na němž se stavělo

 

2. Po ukončení těchto prací se s firmou nerozloučíte – Animo Bohemia nabízí například pravidelný i nárazový servis, a to záruční, pozáruční i mimozáruční (například v případě vandalismu) a o celé dílo pečujeme jako o celek, se všemi jeho návaznostmi. V případě servisní smlouvy pak na údržbu myslíme za vás, čímž šetříme vaše starosti a přitom výrazně prodlužujeme životnost a bezvadnou funkci celého díla.

Celý proces montáže vchodových dveří může ale vypadat i úplně jinak. V případě, že si vyberete zedníka, stavební firmu či firmu specializující se na okna,

 • vám nikdo s použitými technologiemi příliš neporadí,
 • pokusí se na vás co nejvíce ušetřit, a proto se může stát, že portál bude nekvalitní,
 • nikdo vám nezajistí nejvhodnější servis,
 • nikdo nevyřídí administrativní náležitosti,
 • budete nuceni na každý úkon shánět někoho jiného a jen těžko zajistíte návaznost prací a plynulost celého procesu,
 • budete muset vynaložit spoustu času i nervů na vyřízení naprosto všech náležitostí a přesto nemusí výsledek odpovídat vašim představám.

 

ZÁVĚREM

 

Tento praktický průvodce vzniknul s jediným posláním - usnadnit vám celý proces výměny vstupních dveří od prvotního nápadu přes výběr produktů a firmy až po samotnou realizaci. Jako specialisté na komplexní řešení obměny vstupních portálů dobře víme, co všechno tento proces obnáší, jak často a v kterých fázích mají naši zákazníci potíže a jak snadno se díky složitosti celého procesu nechají nachytat na různé „výhodné“ akce. Věřte, že krátkozrakost a snaha na začátku na nevhodném místě trochu ušetřit se z dlouhodobého pohledu nevyplácí. Vstupní portál vám přece má dobře sloužit desítky let!

Za více než 20 let realizací projektů u nás i v zahraničí jsme nasbírali spoustu zkušeností a odhalili a úspěšně vyřešili celou řadu procesních chyb. Neradi bychom, abyste je museli opakovat i vy. Jsou určitě důležitější věci, kterým byste svůj čas měli věnovat.

Přenechejte tuto práci odborníkům. Rádi vám poradíme a odpovíme potřebné dotazy.  V případě vašeho zájmu také rádi zpracujeme konkrétní nabídku.

 

POTŘEBUJETE DALŠÍ INFORMACE?

                   


Vaše Animo Bohemia

 

Mapa realizací

 

Proč právě my?

Hledáte komplexní řešení na míru a hladký průběh? Zajistíme pro vás:
 

Celé řešení krok po kroku
 • Odborné poradenství, návrh řešení, projekce a inženýring
 • Výroba, kompletace, doprava
 • Demontáž starého a montáž nového řešení
 • Související stavební, zámečnické a elektromontážní práce
 • Záruční a pozáruční servis komplexního díla
Bez krizových situací a problémů
 • Bez hledání řemeslníků
 • Bez složité časové organizace
 • Bez problémů s návazností řešení
 • Bez komplikací při uplatnění záruk
 • Bez problémů s kompatibilitou dílčích řešení
 
Nechte si zpracovat cenovou nabídku a získejte zaměření a konzultaci ZDARMA